x
merkezi uydu sistemleri
merkezi uydu sistemleri

ÜNKO ELEKTRİK


Merkezi Uydu Sistemi

Profesyonel merkezi uydu sistemleri ve apartman ortak çanak anten sistemlerinde sizlere kaliteli hizmet ve ücretsiz keşif sunmaktayız. Uyduservisi.org olarak merkezi uydu sistemlerini toplu sitelerinize ve apartmanlarınıza, her daireye 1 adet çanak anten kurulması yerine sizlere tek sistem üzerinden ortak anten kurup, tek merkezden tüm dairelere yayın hakkı sunuyoruz. Böylelikle binanızda ve sitenizde çanak anten tarlası ortadan kalkıyor ve görüntü kirliliği ortadan kalkıyor. merkezi uydu sistemleri HD, 4K, 3D yayınlarını desteklemekle beraber aynı zamanda güvenlik kamera sistemlerini de desteklemektedir. Tüm yayınları size 4k yüksek çözünürlükte aktarmaktadır.

Merkezi uydu sisteminin sizler için avantajları nelerdir ?
Merkezi uydu sistemi, türksat, hotbird, digitürk, dsmart, tivibu, filbox gibi ücretli ve ücretsiz platformların sinyallerini tek merkezden dairelerinize aktarır, böylece sizler bu saydıklarımızdan her hangi birini izlemek istediğinizde evinizdeki sinyal kablosuna hangisini bağlarsanız o çalışmaktadır. Mesela digitürke abone olacaksınız diyelim, digitürk servisi eviniz egeldiğinde hiçbir teknik işlem yapmadan sadece uydu alıcısını televizyonunuza bağlar ve yayını size sorunsuz verir. Buda sizi hem ek maliyetlerden kurtarır hem de kablo kirliliğinden kurtarır.

Apartman ve site yönetimlerinin avantajları nelerdir ?
Binanın dış cephesindeki kablo kirliliği derdinden kurtulan yönetim, apartmandaki uydu sorunları ile uğraşmak yerine daha önemli başka işler ile ilgilenir ve bu önemli yük yönetimin sırtından kalkmış olur. Ayrıca yönetimin yaptıracağı merkezi ortak anten sistemi sitenin de değerine değer katmaktadır. Merkezi uydu sistemi dolaylı yoldan çatılarınızın da zarar görmesini engellediğinden dolayı sizleri başka ekstra masraflardan da kurtarır, çatınızın veya dış cephe montalamalarınızın daha uzun ömürlü olmasına sebep olur.

Merkezi ortak uydu sistemi nedir ?
Merkezi uydu sistemi apartmanınızın yada sitenizin yayınlarının tek merkezden verilmesidir. Örneğin apartmanınızda 40 daire var, bu 40 dairenin yayınlarının çatıdaki 1 adet çanak antenden tüm dairelere ulaştırılmasıdır.

Merkezi uydu sisteminde hangi kanallar mevcuttur ?
Merkezi uydu sisteminde çift çanak olduğunu düşündüğümüz zaman yaklaşık 600 adet yerli 1500 adet yabancı olmak üzere 2000 kanalın üzerinde uydu kanalını Full hd olarak seyredebilirsiniz.

Merkezi uydu sistemi nasıl kurulur ?
Öncelikle profesyonel ustalarımız adresinize gelir ve sizlerin nezaretinde binanızda detaylı keşif yaparlar (ücretsiz), keşif sırasında çanak antenlerin kurulacağı yeri ve merkezi uydu santralinin kurulacağı noktayı belirlerler, daha sonra sizlerinde fikrini alarak uydu kablolarını dairelere nereden ineceğini tespit ederler, kablolar genelde apartman koridorlarından kanal içersin de veya şaft, havalandırma, baca boşluklarından indirilir. Keşiften sonra size kurulum için gün veren ekiplerimiz çatınıza çanak anteninizi kurup, tavan arasına yada asansör boşluğu veya en üst katın koridorunda en uygun noktaya santralinizin montajını gerçekleştirir, santralin bulunduğu yerden tüm dairelere birer birer kablolar indirilir ve kroşeleme işlemleri yapılır, iş bitiminde tüm daireler tek tek gezilip yayınlar çalışır vaziyette teslim edilir, tüm bu işlemler ortalama 1 gün içersin de tamamlanır.

Merkezi uydu sisteminin fiyatları ne kadar ?
Merkezi uydu sistemi fiyatları her bina için, her apartman için ve her site için farklılık göstermektedir, bunun sebebi ise kullanılacak kablo miktarıdır, kablo ne kadar çok gider ise fiyat o kadar yükselir. Bizim ekiplerimiz merkezi uydu sistemi fiyatını kesin olarak keşif yapıldığında sizlere bildirmektedir, daha sonradan sizlere kesinlikle sürpriz fiyatlar çıkarmamaktayız.

Merkezi uydu sisteminde dekoder ayarları nasıl yapılır ?
Merkezi uydu sistemine geçiş yapmış bir apartmanda uydu alıcınızda kanal kurulumu yapmadan önce diseq giriş ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Normal çanak antenlerde diseq olmadığından dolayı görüntü direk gelmektedir fakat merkezi uydu sistemlerinde santral olduğundan dolayı, türksat uydusu Diseq A bölümün de, hotbird uydusu diseq B bölümün de, eutelsat (digitürk) uydusu ise diseq C bölümün de takılıdır. Sizde televizyonunuzdan veya dekoderinizden diseq ayarlarını bu şekilde yapmalısınız. Diseq ayarlarını yaptıktan sonra türksat kurulumu için manuel arama seçeneğinden güncelleme frekanslarını girerek (12380v27500) şebeke aramayı aktif hale getirip tüm kanalları bulabilirsiniz.

Merkezi uydu sistemine güvenlik kamerası bağlanır mı ?
Bizim kullanmış olduğumuz merkezi uydu anten sistemi santralleri güvenlik kameralarına uyumludur. Kamera bağlatmak isteyen müşterilerimiz için modülatör + kamera + kayıt cihazı aracılığı ile tüm dairelere kamera görüntüsünü verebilmekteyiz. Bu işlem sizlere cüzi bir miktarda ekstra maliyet çıkartmaktadır. Biz uyduservisi.org olarak sizlere apartmanınız için 7/24 kayıt eden güvenlik kamerası sistemini tavsiye etmekteyiz fakat tüm dairelerden bu kameraların izlenmesi sağlıklı bir görüntü vermemektedir. Örneğin apartmanınıza merkezi çanak sistemini kurduk ve kamera bağlantısı istediniz, öncelikle kamerayı apartman girişinize montaj ediyoruz, daha sonra kameranın görüntülerini kayıt edecek olan dvr ı uygun bir yere kuruyoruz, sonra kameradan dvr cihazına cctv kamera kablosu çekiyoruz, bu işlemlerden sonra kamera görüntüsü aktif hale geliyor, kamera çalışır vaziyete geldikten sonra dvr kayıt cihazından uydu santraline uydu anten kablosu çekiyoruz, santrale kabloyu çektikten sonra modülatör yardımı ile görüntüyü multiswitch santralinize aktarıyoruz, aktarım işleminden sonra evlere giden uydu kablolarına kamera yayını da eklenmiş oluyor, bu işlemler bittikten sonra daire içindeki uydu kablosunun uçuna combaynir (1/2 splitter ) bağlayıp tv ye gelen kabloyu ikiye bölüp bir ucunu uydu alıcınıza diğer ucunu tv nizin RF İN girişine takıyoruz ve kamera görüntünüz televizyonunuza gelmiş oluyor.

Ürün Resimleri