PANO MONTAJ

ÖZEL YAPIM PANOLAR

PANO MONTAJ

ÖZEL YAPIM PANOLAR

Elektrik tesisatlarındaki en önemli ayrıntı elektrik enerjisinin güvenilir ve verimli bir şekilde dağıtılmasıdır. İnsan sağlığı ve elektronik cihazların güvenilir şekilde kullanımı için enerjinin güvenilir bir şekilde dağıtılması gerekmektedir. Elektrik panolarının yapım aşamasında kaliteli olan malzemelerin tercih edilmesi ve panoların periyodik olarak bakımının yapılması önemli bir ayrıntıdır.
Elektrik panoları kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermektedir. Ev ve bina tipi yaşam alanlarında yer alan panolar standart bileşenler içermektedir. İş yeri ya da fabrika gibi alanlarda ise daha farklı panolar görülebilmektedir. Fiziksel olarak panolar çekmeceli ya da sabit olarak iki ayrı kategoriye ayrılabilmektedir. Voltaj açısından ise alçak, orta ve yüksek gerilim olarak kategorilendirilmektedir. Bu sebeple, elektrik panolarını farklı sınıflarda ve özelliklerde değerlendirmek gerekmektedir.

Bir veya daha fazla kata sahip olan binalarda ufak elektrik sayaç panoları yer almaktadır. Elektrik panolarının içerisinde sigorta, elektrik sayacı, merdiven otomatiği, zil trafosu ve merkezi otomatik kesici bulunmaktadır. Elektrik panoları istenilen boyutlarda, sac kalınlığında ve boya kalitesinde üretilebilmektedir.
İş alanları için durum biraz daha farklıdır. Enerji ihtiyaçlarına göre gereksinimler farklılık gösterebilmektedir. Yüksek gerilime sahip olan iş sahalarında voltaj şiddeti yüksek geleceği için pano bileşenleri normal bina bileşenlerinden daha farklı olabilmektedir. Fabrika türü iş alanlarında ise tesislere elektrik dağıtım panoları aracılığıyla iletilmektedir.
Şebekeden alınan enerji direkt olarak DKP sacdan oluşturulan ana panolara bağlanmaktadır. Ana pano bileşenleri şalter, ölçü aletleri, sinyal lambaları ve kolon sigortalarıdır. Dağıtım tabloları ilave sac panoları ile entegre edilmektedir. Bu bölümde elektrik sigortası, şalter ve sinyal lambaları bulunmaktadır.
İnşaat halinde olan alanların ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için şantiye tabloları yer almaktadır. Tablolar tek ya da 2 parçalı olarak ön plana çıkmaktadır. Kaçak akım koruma rölesi, kolon sigortası ve sayaç bu bölümlerde yer almaktadır. Panolar DKP sacdan üretilir ve kilitli şekilde tutulması son derece önemlidir.

NEDEN ÜNKO ELEKTRİK

Doğa Dostu

Güneş enerjisi; havanızı kirletmeyen, kokusuz, sessiz, çevre dostu ve yenilenebilir bir enerji kaynağıdır.

Ekonomik

Daimi ve bedelsiz olan bir enerji kaynağı sayesinde hammadde yükü olmadan kendi elektriğinizi ekonomik bir şekilde üretebilirsiniz.

Sürdürülebilir

Tükenmeyen, temiz ve daimi bir enerji kaynağıdır. Erişimi kolaydır ve dışa bağımlılığı yoktur.

Ürünlerimizle ilgili teklif almak için formu doldurun..
Sizi Arayalım

Ünko Elektrik Ekibi
Gönder